Bolagsinnebandy 1996

1996 deltog 19 lag i Bolagsinnebandy i Kristinestad.

Resultat, tabeller och statistik (om den samlats in) finns - precis som nyheter och bilder - på den här sidan.

Tabell

Lag M V O F GM-IM +/- P
Alma Karjala Team420014 - 684
Unipack410110 - 822
KIB410111 - 12-12
SC Saragoza jun410112 - 15-32
Estrella400213 - 19-60
Lag M V O F GM-IM +/- P
Team Solanum420024 - 2224
Black Killers420016 - 2144
KIB41019 - 14-52
KGB40023 - 18-150
Unipack40023 - 19-160
Lag M V O F GM-IM +/- P
Sporting420016 - 2144
Seurakunnan Nuoret410118 - 8102
Lukio41019 - 722
Alma Karjala Team410112 - 1202
SC Saragoza jun40022 - 28-260
Lag M V O F GM-IM +/- P
Seurakunnan Nuoret650054 - 114310
Jyllinkosken Sähkö 630234 - 21136
KGB 620320 - 34-144
Sporting Flicklag 60052 - 44-420

Matcher

Datum Tid Match Resultat
10.12.1996 20:30 Div 1 plac 1 - Div 1 plac 2
10.12.1996 19:10 Div 1 plac 3 - Div 1 plac 4
03.12.1996 20:30 Div 2 plac 1 - Div 2 plac 2
03.12.1996 19:10 Div 2 plac 3 - Div 2 plac 4
26.11.1996 21:20 SC Saragoza jun - Estrella 12-7
26.11.1996 20:50 Alma Karjala Team - KIB 6-4
26.11.1996 20:20 SC Saragoza jun - Unipack 0-8
26.11.1996 19:40 Estrella - KIB 6-7
26.11.1996 19:10 Unipack - Alma Karjala Team 2-8
19.11.1996 21:20 Div 1 lag 4 - Div 1 lag 2
19.11.1996 20:50 Div 1 lag 3 - Div 1 lag 5
19.11.1996 20:20 Div 1 lag 4 - Div 1 lag 1
19.11.1996 19:40 Div 1 lag 2 - Div 1 lag 5
19.11.1996 19:10 Div 1 lag 1 - Div 1 lag 3
18.11.1996 18:20 KGB - Seurakunnan Nuoret
18.11.1996 17:45 Sporting Flickor - Jyllinkosken Sähkö
12.11.1996 21:20 SC Saragoza jun - KIB
12.11.1996 20:50 Estrella - Alma Karjala Team
12.11.1996 20:20 KIB - Unipack
12.11.1996 19:40 Alma Karjala Team - SC Saragoza jun
12.11.1996 19:10 Unipack - Estrella
11.11.1996 18:20 Seurakunnan Nuoret - Jyllinkosken Sähkö 10-4
11.11.1996 17:45 KGB - Sporting Flickor 7-0
05.11.1996 21:20 Div 1 lag 4 - Div 1 lag 5
05.11.1996 20:50 Div 1 lag 2 - Div 1 lag 3
05.11.1996 20:20 Div 1 lag 5 - Div 1 lag 1
05.11.1996 19:40 Div 1 lag 3 - Div 1 lag 4
05.11.1996 19:10 Div 1 lag 1 - Div 1 lag 2
04.11.1996 18:20 Sporting Flickor - Seurakunnan Nuoret 1-11
04.11.1996 17:45 Jyllinkosken Sähkö - KGB 9-3
29.10.1996 21:20 Lukio - SC Saragoza jun
29.10.1996 20:50 Sporting - Seurakunnan Nuoret
29.10.1996 20:20 Lukio - Alma Karjala Team
29.10.1996 19:40 SC Saragoza jun - Sporting
29.10.1996 19:10 Seurakunnan Nuoret - Alma Karjala Team
28.10.1996 18:20 KGB - Seurakunnan Nuoret 1-16
28.10.1996 17:45 Sporting Flickor - Jyllinkosken Sähkö 0-8
22.10.1996 21:20 KGB - Unipack
22.10.1996 20:50 Black Killers - Team Solanum
22.10.1996 20:20 Unipack - KIB
22.10.1996 19:40 Team Solanum - KGB
22.10.1996 19:10 KIB - Black Killers
21.10.1996 18:20 Seurakunnan Nuoret - Jyllinkosken Sähkö 7-4
21.10.1996 17:45 KGB - Sporting Flickor
15.10.1996 21:20 SC Saragoza jun - Seurakunnan Nuoret 1-16
15.10.1996 20:50 Sporting - Alma Karjala Team 11-0
15.10.1996 20:20 Seurakunnan Nuoret - Lukio 2-7
15.10.1996 19:40 Alma Karjala Team - SC Saragoza jun 12-1
15.10.1996 19:10 Lukio - Sporting 2-5
14.10.1996 18:20 Sporting Flickor - Seurakunnan Nuoret 1-10
14.10.1996 17:45 Jyllinkosken Sähkö - KGB 9-1
08.10.1996 21:20 KIB - Team Solanum 0-12
08.10.1996 20:50 Black Killers - KGB 9-1
08.10.1996 20:20 Team Solanum - Unipack 12-2
08.10.1996 19:40 KGB - KIB 2-9
08.10.1996 19:10 Unipack - Black Killers 1-7

Turneringar

Turneringssidan innehåller information om en turnering eller cup som arrangerats av föreningen. Om du har bilder, videon eller annat material som du vill dela med dig av från just den här turneringen, ta kontakt med föreningen.